SPECIFIC FSW Struvite Dissolution 7x100g

SPECIFIC FSW Struvite Dissolution 7x100g

FSW
Na sklade
7,20 €
s DPH Expedovanie do 48 hodín

Dočasná diéta určená na rozpúšťanie struvitových močových kameňov.

Žiadne prémiové body pre tento produkt.


Produkt bol naposledy zakúpený: 17.06.2024

x
 

Vlastnosti a charakteristika krmiva: Diéta má znížený obsah horčíka a fosforu (hlavné komponenty struvitových kryštálov) pre rozpúšťanie a prevenciu vzniku struvitových kryštálov. Kyslé pH moču 6,0 - 6,3 rozpúšťa struvitové kryštály a zabraňuje vzniku kryštálov nových. Zvýšený obsah sodíka, čo stimuluje diurézu. Týmto spôsobom je znižovaná koncentrácia minerálnych látok v moči s zvyšovaná frekvencia močenia.

Doplňujúce informácie: Pri rozdelení celkovej dennej kŕmnej dávky SPECIFIC ™ FSD / FSW Struvite Dissolution na 3 - 4 dávky čiastková je minimalizovaná možnosť postprandiálního zvýšeniu pH moču. Po rozpustení struvitových urolitov (zvyčajne za 1-2 mesiace) môže byť zviera prevedené na SPECIFIC ™ FCD / FCW Crystal Prevention alebo SPECIFIC ™ FXD Adult, aby sa predišlo rekurenciu. Pokiaľ má mačka tendenciu o recidivujúce tvorbe struvitov je pre ňu vhodnejšie konzervované krmivo, pretože s ním prijme viac vody, zvýši sa diuréza a tým sa zníži koncentrácia minerálnych látok v moči. Struvitová urolitiáza je iba jedným z typov urolitiázy vyskytujúcich sa u mačiek. Presná identifikácia jednotlivých typov urolitiázy je primárnym predpokladom pre zavedenie dietologických opatrení, pretože každá z nich vyžaduje rozdielny dietologický postup a voľbu iného krmiva. (Viď. Strana 171).

Kontraindikácie: Kalciumoxalátová, amoniumurátová alebo cystínové urolitiáza.
Súčasné podávanie acidifikátory moču.
Metabolická alebo obličkovej acidóza.
Srdcové zlyhanie, hypertenzia a edém.
Mačiatka, gravidné a dojčiace mačky.

Zloženie: Bravčové mäso, hovädzie mäso, rybie mäso, kukurica, sójový olej, vajcia, minerálne látky, kvasnice, amónium chlorid, ryža, prášková celulóza, semená skorocelu štiavolistý (psyllium), vitamíny a stopové prvky, taurín.

Neobsahuje žiadne umelé antioxidanty, syntetické farbivá a ochucovadlá.

Denná kŕmna dávka v gramoch: Individuálne denná kŕmna dávka je závislá na mnohých faktoroch ako sú napr.: plemeno, vplyvy prostredia, ročné obdobia, aktivita apod .. Odporúča sa preto priebežne monitorovať kondíciu a telesnú hmotnosť mačky a kŕmnu dávku upraviť podľa jej individuálnych nárokov a potrieb.

20 ks.
2 Reviews

Overený zákazník
výborná pri tráviacich problémoch,najmäkšia konzistencia
By Barbora H. on 27.05.2024

Overený zákazník
Objednala som ju omylom,ale chutí aj zdravým mačkám🙂
By Barbora H. on 19.02.2024

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Produkty v rovnakej kategórii (16):

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Produkt bol pridaný do porovnávania.